Spacer przez wieki, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Zagłębia

W sobotę, 12 września, Muzeum Zagłębia w Będzinie gościło w swych progach uczestników Europejskich Dni Dziedzictwa, którzy wzięli udział w spacerze historycznym Osada, gród obronny, miasto nad Czarną Przemszą. Droga Będzina do nowoczesności.

Początki osadnictwa na Wzgórzu Zamkowym, średniowieczne miasto i jego rozwój, najważniejsze wydarzenia z historii Będzina to tylko niektóre z szerokiej palety motywów, jakie pojawiły się w czasie opowieści o dziejach miasta. Wędrówka ulicami współczesnego Będzina połączona z podróżą w przeszłość pozwoliła uczestnikom na refleksję, jak zmieniły się warunki i sposób życia mieszkańców naszego miasta. Na trasie spaceru nie mogło zabraknąć wizyty w obiektach Muzeum Zagłębia – uczestnicy odwiedzili Zamek, Pałac Mieroszewskich, Dom Modlitwy Mizrachi oraz Podziemia będzińskie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.