Jubileusz 30-lecia pracy twórczej Zofii Cencek

23 września o godzinie 17.00 w Pałacu Mieroszewskich rozpocznie się niecodzienna uroczystość – jubileusz 30-lecia pracy twórczej Zofii Cencek.
Pani Zofia jest animatorem kultury i społecznikiem. Zajmuje się poezją i rękodziełem artystycznym. W roku 2020 obchodzi 30-lecie pracy twórczej w środowisku nauczycielskim oraz 10-lecie działalności kulturalnej w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.


Zofia Cencek aktywnie uczestniczy w konkursach, w akcjach charytatywnych, wernisażach i spotkaniach poetyckich. Za swoje prace literackie otrzymywała nagrody i wyróżnienia. Dwukrotnie zdobyła puchar Prezesa Zarządu Oddziału ZNP w Sosnowcu w Ogólnopolskim Konkursie „Moje miasto” i „Co mi w duszy gra”. Otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Epistolarnej ,,Ludzie listy piszą’’ oraz Srebrne pióro w konkursie Sejmiku Poetyckiego w Bukownie. Jest wielokrotną laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Znaszli ten kraj” w kategorii proza i poezja.
Drugą jej pasją jest utrwalanie piękna w obrazach haftowanych. W swoim dorobku ma 100 prac. Część z nich znajduje się wśród przyjaciół w kraju i za granicą m.in. w Nowym Jorku i w Wilnie. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jej obrazy były nagradzane w konkursach: „Miłość nie jedno ma imię”, „Słowo Matka i Ojciec”, „Znaszli ten kraj”, „Natura moich okolic”. W 2018 roku otrzymała wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Art Passion Festival” za obraz „Piłsudski na Kasztance”.
W 2014 roku została odznaczona Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego za działalność społeczną na rzecz środowiska nauczycielskiego.
Jubileuszowe spotkanie uświetni występ zespołu „Co nam w duszy gra”.
Serdecznie zapraszamy do Pałacu Mieroszewskich.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY