Pozytywna energia

Trudno lubić listopad. Szybko zapadający zmrok, zmienna, deszczowa pogoda i …przygnębienie, w które nietrudno popaść.

Tegoroczna jesień będzie dla nas wszystkich trudna – w związku z zaistniałą sytuacją nie możemy korzystać z dóbr kultury, które pozwalają rozproszyć mroki krótkiego dnia i przegonić kiepski nastrój. Z przykrością zawiadamiamy Państwa, że nasze obiekty będą nieczynne od 7. do 29. listopada.  
Zanim to jednak nastąpi, zapraszamy wszystkich do zaczerpnięcia pozytywnej energii w Zamku, w Podziemiach będzińskich a zwłaszcza w Pałacu Mieroszewskich, gdzie prezentujemy niezwykle interesujące wystawy czasowe: „Leśmianowe cienie”-  pełne subtelnego piękna i tchnące spokojem malarstwo pani Barbary Wójcik – Wiktorowicz oraz wystawę archeologiczną „Domasław – nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza VIII – VI w. p. n. e.”, która pokazuje unikalne, wyjątkowe zabytki oraz stanowi wydarzenie muzealne o szczególnym znaczeniu.
Zapraszamy do skorzystania z możliwości – być może ostatniej – obejrzenia tych niezwykłych wystaw.  Zwiedzających oczekujemy w naszych obiektach w piątek, 6. listopada, w godzinach 8.00 – 16.00.
Serdecznie zapraszamy!

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY