„Narty, dancing, brydż”

Nową wystawę czasową „Narty, dancing, brydż” do czasu ponownego otwarcia muzeów będziemy Państwu prezentować na fanpage’u i stronie Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Zima, to pora roku która kojarzy się z jazdą na nartach i sankach. Niestety od kilku lat skąpe opady śniegu utrudniają uprawianie sportów zimowych, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa wystawę pt. „Narty, dancing, brydż” przypominającą zaśnieżone, górskie stoki i przedwojennych miłośników białego szaleństwa.

Tytuł wystawy, jak i cała ekspozycja nawiązuje do niezwykłego składu turystycznego pociągu kursującego z Krakowa do Zakopanego w latach 30. XX wieku. Pociąg nie tylko przewoził turystów z punktu A do punktu B, ale oferował też inne atrakcje, o czym „opowiadają” dawne fotografie, zaś plakaty z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem przypominają przedwojenną turystykę górską. Narciarze będą mogli zweryfikować swój sprzęt narciarski z oryginalnymi „deskami” z okresu międzywojennego, zaś elegantki „nacieszą oko” jedną z proponowanych kreacji balowych z tamtych czasów.
Kiedy już będziemy mogli spotkać się w Pałacu Mieroszewskich to polecamy Państwu partyjkę brydża.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY