Ferie z muzealnymi eksponatami

W okresie ferii zimowych zachęcamy wszystkie dzieci do zapoznania się z publikacją prezentującą obiekty Muzeum Zagłębia w Będzinie. Przewodnik Muzealne eksponaty - nie tylko dla Mamy i Taty wydany przez Fundację „Trasa dla Bobasa” w Krakowie we współpracy z Muzeum Zagłębia został przygotowany z myślą o najmłodszych.

Publikacja w wersji elektronicznej dostępna jest na stronie http://trasadlabobasa.pl:8080/muzeumzaglebiawbedzinie.pdf . Jednocześnie zachęcamy do spacerów w parku przy Pałacu Mieroszewskich, który w zimowej odsłonie prezentuje się niezwykle urokliwie. Dla wszystkich osób, które pojawią się jutro (14 stycznia) w godzinach 11.00 -13.00 przed wejściem do Pałacu Mieroszewskich mamy bezpłatne egzemplarze wydawnictwa.

„Muzealne eksponaty nie tylko dla Mamy i Taty” to rodzinny przewodnik, napisany w przystępny sposób, z mnóstwem rysunków i zagadek dla dzieci. Publikacja posiada atrakcyjną formę graficzną, zawiera dużo ciekawych informacji dotyczących historii poszczególnych obiektów muzeum, legend będzińskich i muzealnych ekspozycji. Dowiemy się z niej na przykład skąd wzięła się nazwa Będzina, kto mieszkał na Wzgórzu Zamkowym przed tysiącem lat, co to jest stołp i krenelaż oraz jak mieszkali dawni właściciele Pałacu Mieroszewskich. Przewodnik przybliży również dzieciom zawód archeologa czy etnografa. Niektóre z zadań wydają się dość trudne, ale tu pomogą rodzice.

Poznawanie obiektów Muzeum Zagłębia razem z Lilką i Gutkiem – postaciami z książeczki – niewątpliwie stanowić będzie wspaniałą formę aktywnego spędzania wolnego czasu w czasie ferii zimowych. Mamy nadzieję, że nauka poprzez zabawę oraz satysfakcja płynąca ze wspólnie rozwiązywanych zadań przyczyni się do rozwijania zainteresowań dzieci lokalną historią i sztuką, a w przyszłości zachęci do aktywnego uczestnictwa w kulturze.


Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY