Noc Muzeów 2021

Mury zamkowe oświetlone księżycowym blaskiem. Głęboki cień drzew parkowych i duchy przechadzające się w pobliżu wiekowych budowli. Mroki nocy i zamyślona cisza przełamane światłem i dotknięciem współczesności. Noc Muzeów. Święto miłośników historii i pamiątek czasów minionych, wydobywanych z pokładów przeszłości.


Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tegorocznej edycji wydarzenia, które rozpocznie się 15 maja o godzinie 19.00 i potrwa aż do północy. W czasie Nocy Muzeów mogą Państwo zwiedzić Zamek oraz Pałac Mieroszewskich. Bilet wstępu do obiektu w ten wyjątkowy wieczór kosztuje tylko złotówkę. Ze względu na istniejącą sytuację zwiedzanie będzie odbywało się w reżimie sanitarnym, obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz limit osób, które mogą jednocześnie przebywać na terenie obiektu.
W związku z zagrożeniem COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo naszych gości i pracowników, przed wizytą w Muzeum prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Zwiedzania Obiektów Muzeum Zagłębia w Będzinie: https://muzeumzaglebia.pl/1783-regulamin-zwiedzania...

Nie gwarantujemy, że w wydarzeniu wezmą udział: Błękitna Ludwika, Kazimierz Mieroszewski dosiadający piekielnego rumaka i duch Czarnego Rycerza, jednak spodziewamy się, że nas odwiedzą. Liczymy także na Państwa obecność.
Serdecznie zapraszamy!

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY