Prace małych szopkarzy - wystawa pokonkursowa „Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej”

W Pałacu Mieroszewskich można obejrzeć część szopek zgłoszonych na tegoroczną, XX już edycję konkursu „Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej”. W tym roku wystawa prac uczniów ze szkół zagłębiowskich będzie niejako dopełnieniem wystawy „Gdzie się spełnił cud” prezentującej szopki twórców ludowych.

Konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 10 w Będzinie, Muzeum Zagłębia i będzińską parafię św. Trójcy od lat przybliża tradycje świąt Bożego Narodzenia, jednocześnie sprawiając dzieciom wiele radości i przyczyniając się do ich rozwoju artystycznego.
Muzeum Zagłębia w Będzinie, jak co roku ufundowało specjalną nagrodę za wykorzystanie elementów regionalnych i ludowych z obszaru Zagłębia Dąbrowskiego. Nagrodzoną szopkę, podobnie jak inne nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć w Kościele św. Trójcy w Będzinie.
Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia muzeum do 10.01.22. W dniach od 11 do 13 stycznia 2022 r. uczestnicy mogą odbierać swoje prace w Pałacu Mieroszewskich.
Serdecznie zapraszamy.