Zapraszamy na IX Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła!

Zapraszamy na IX Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła!

W ostatnią niedzielę czerwca Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza do parku przy Pałacu Mieroszewskich, gdzie odbędzie się „IX Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi oraz Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Wydarzenie jest okazją do zaprezentowania mieszkańcom regionu, jak i województwa, różnorodnych wyrobów tradycyjnych, wykonywanych metodami naturalnymi przy użyciu ekologicznych surowców.

Na Jarmarku prezentować się będą rzeźbiarze, malarze, garncarze, ceramicy, wytwórcy biżuterii i zabawek (Strefa Rzemiosła i Rękodzieła) a także piekarze, cukiernicy, pszczelarze, producenci wyrobów wędliniarskich, wytwórcy naturalnych soków, kwasów chlebowych oraz innych potraw regionalnych z całej Polski (Strefa Gastronomiczna).  

W Strefie Muzycznej, na scenie będzie można usłyszeć zespoły folklorystyczne oraz folkowe. W tym roku na jarmarcznej scenie wystąpi zespół Čači Vorba oraz Howerla. Na Jarmark zawita także Ostatni Kataryniarz Śląski, który umili nam wspólnie spędzone chwile.   

Wzorem ubiegłego roku gościom wydarzenia zostaną udostępnione dwie strefy: Strefa Relaksu oraz Strefa Malucha. W Strefie Relaksu uczestnicy będą mogli odpocząć w cieniu parkowych drzew na specjalnie do tego celu przygotowanych leżakach i kocykach, natomiast w strefie dla najmłodszych uczestników Jarmarku prowadzone będą bezpłatne warsztaty i zabawy edukacyjne. 

Jak co roku zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach rękodzieła. W tym roku w ofercie warsztatowej znajdzie się między innymi garncarstwo, warsztaty rzeźbiarskie, warsztaty zielarskie, warsztaty haftu koralikowego, warsztaty tworzenia pająków z bibuły. 

W trakcie wydarzenia odbędzie się również otwarcie nowej wystawy czasowej w Pałacu Mieroszewskich „Malowane Zalipie” oraz finisaż wystawy "Rzeźba w drewnie Zagłębia Dąbrowskiego" z udziałem rzeźbiarza Jarosława Dajnowskiego. 

Strefa Organizacji Pozarządowych będzie miejscem promocji i sprzedaży dla Organizacji Pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji, świetlic, warsztatów terapii zajęciowej). W tej strefie będziemy mieli okazję wspierać akcje charytatywne.  

Oficjalna strona IX Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła: www.jarmarkrzemiosla.pl

Wydarzenie na portalu społecznościowym: https://www.facebook.com/events/634332913433467

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY