„Wakacyjne warsztaty muzealne – Odkrywamy ślady przeszłości” - rozpoczęte

Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia w ramach „Wakacyjnych warsztatów muzealnych – Odkrywamy  ślady przeszłości”. Na początku uczestnicy zwiedzili  wystawę „Wnętrz stylowych”  w Pałacu Mieroszewskich.

Tym razem w rolę przewodnika wcieliła się Ludwika Mieroszewska w stylowej błękitnej sukni, która opowiedziała swoim gościom o życiu jej przodków w Pałacu – o tym jak mieszkali, jakie mieli rozrywki,  jak spędzali  wolny czas  i  gdzie  zorganizowali  jej wspaniałe przyjęcia zaręczynowe, które znamy z legendy. Obejrzała też ze swoimi gośćmi nową wystawę czasową pt. „Malowane Zalipie”. Następnie Ludwika, która większość czasu spędza w pałacowych  wnętrzach  została zaproszona na  niezwykle ciekawy spacer,  w trakcie którego dzieci poznały  tajemnicę  parkowej przyrody. Spacer zatytułowany „Opowieści drzew i mieszkańców parku przypałacowego” okazał się wspaniałym pomysłem na spędzenie tego  pięknego popołudnia.    Podczas wycieczki dzieci nauczyły się rozpoznawania rozmaitych   gatunków drzew, krzewów oraz innych roślin zielonych.
Z wielkim zaangażowaniem poszukiwały  również  w poszyciu parkowym przedstawicieli świata bezkręgowców oraz śladów  bytowania różnych   zwierząt – ptaków, gryzoni, itp. Przede wszystkim jednak uczyły się  wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody,  uroków obcowania z naturą.  Na koniec w czasie zajęć plastycznych uczestnicy uwiecznili swoje ulubione drzewa.