Środowe spotkania w Muzeum Zagłębia – 23.08.17

W ostatni dzień organizowanych przez Muzeum Zagłębia wakacyjnych zajęć dla dzieci zaplanowano warsztaty plastyczne.

Pierwsze spotkanie -  „Wycieczka do Zalipia” – w czasie którego  uczestnicy poznali jedną z najpiękniejszych polskich wsi obejmowało zwiedzanie wystawy czasowej „Malowane Zalipie” i  warsztaty plastyczne  z wykorzystaniem ludowych motywów zdobniczych.  Efektem zajęć było kilkanaście kolorowych, przepięknie ozdobionych motywami kwiatowymi toreb płóciennych, które na pewno będą miłą pamiątką z  wizyty w muzeum.  Równie oryginalną i wymagającą umiejętności plastycznych pracą był naszyjnik z drutu miedzianego, który uczestnicy wykonali na kolejnym warsztatach, prowadzonych przez archeologa. Na początku, w czasie krótkiej prezentacji multimedialnej omówiono charakterystyczne ozdoby z epoki brązu – techniki i motywy, które były wtedy wykorzystywane, a następnie każdy z uczestników samodzielne stworzył swoją ozdobę. Fantazyjne naszyjniki z drutu miedzianego, rzemyków i koralików będą nie tylko wspaniałą pamiątką, ale też piękną ozdobą stroju.
To już koniec wakacyjnych zajęć w Muzeum Zagłębia. W ciągu roku szkolnego zapraszamy do zwiedzania naszych obiektów oraz korzystania z bogatej oferty lekcji i warsztatów muzealnych.