„Szmaragdowa kraina” – wystawa malarstwa i pasteli Katarzyny Kani

„Szmaragdowa kraina” – wystawa malarstwa i pasteli Katarzyny Kani


Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa i pasteli Katarzyny Kani „Szmaragdowa kraina”, którą można zobaczyć od 2 listopada w Pałacu Mieroszewskich.

Katarzyna Kania (pseudonim artystyczny - Red Lady)urodziła się 2 lutego 1983 roku w Katowicach. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Pankiewicza w Katowicach w 2003 roku. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom w Pracowni Malarstwa prof. K. Cieślika w 2008 roku. Dyplom dodatkowy w Pracowni  działań multigraficznych pod kierunkiem prof. E. Zawadzkiej.  Jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich w Nowym Sączu i SMTG w Krakowie, a także organizatorem pleneru malarskiego ,,Joie de vivre (Radość życia)" dla młodych artystów, aktywnie biorąca udział w plenerach malarskich. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w stałej ekspozycji Muzeum Realizmu Magicznego Ochorowiczówka w Wiśle.

Tworzy w różnych technikach - czerpiąc inspiracje zaczerpnięte z mitologii, baśni, podań i świata fantastyki - pragnie przekazać piękno niezwykłego świata wyobraźni, magii, duchowości i marzeń o wiecznym życiu.
Otrzymała II Nagrodę w I Międzynarodowym konkursie plastycznym ,,Portret rodzinny” w Lublinie (1999);  Wyróżnienie ,,Dla Młodego Twórcy” w IV Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu (2008); Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym DIALOG pt. ,,Dźwięki i rytmy” w MOK w Żorach (2011).
Wystawa potrwa do 7 grudnia 2017 r.
Serdecznie zapraszamy.

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY