31 marca 2014 r. w Pałacu Mieroszewskich odbyła się uroczystość przekazania Znaczków Turystycznych dla obiektów Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Znaczek Turystyczny to mały, drewniany krążek będący pamiątką odwiedzonego przez turystę miejsca. Na całym świecie jest już ponad 4000 miejsc oznaczonych Znaczkiem Turystycznym. W Polsce takich miejsc jest 247. Znaczki Turystyczne to wyjątkowy pomysł promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie, wyznaczania nowych szlaków dla turystów oraz swego rodzaju gry dla kolekcjonerów.

Wprowadzenie nowych Znaczków Turystycznych zawsze ma bardzo uroczysty charakter - nie inaczej było w Muzeum Zagłębia. Koordynator Znaczków Turystycznych w Polsce - Zbigniew Romankiewicz przekazał na ręce Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego cztery Znaczki Turystyczne dla następujących obiektów naszego miasta - Zamku, Pałacu Mieroszewskich, Domu Modlitwy "Mizrachi" i Podziemi Będzińskich.

Wszystkie przekazane Znaczki Turystyczne będą dostępne do nabycia już od 1 kwietnia 2014 r. Zapraszamy więc do zwiedzania obiektów Muzeum Zagłębia i nabywania pamiątkowych Znaczków Turystycznych.