Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza wszystkie dzieci na bal karnawałowy, który odbędzie się w stylowych, XVIII – wiecznych  wnętrzach Pałacu Mieroszewskich w sobotę – 16 lutego 2019 r.

Zapraszamy wszystkie małe „damy”  „księżniczki”, „rycerzy i „kawalerów”. W programie spotkania oprócz tańców i zabaw  przewidziano poczęstunek dla dzieci oraz zwiedzanie wnętrz stylowych przeplatane opowieściami dotyczącymi życia dawnych mieszkańców pałacu. Uczestnicy dowiedzą się jak przed stuleciami spędzano czas wolny i jak obchodzono różnego rodzaju  uroczystości rodzinne, organizowano bankiety
i przyjęcia. Poznają też legendę o Kazimierzu Mieroszewskim, który znany był biesiadnego trybu życia oraz legendę o jego prawnuczce – błękitnej Ludwice.

Bal rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do 16.30

W przypadku braku w/w strojów mogą być inne przebrania. Stroje uczestników należy przygotować we własnym zakresie.

Wiek uczestników to ok. 5 – 10 lat

Liczba uczestników ograniczona – ok. 25. dzieci + rodzice jako osoby towarzyszące.

Koszt udziału w zabawie to 15 zł od dziecka.

Zapisy na bal przyjmowane będą w Dziale Edukacji pod nr 32 267 77 07 wew. 28