„Feriowicze” wraz z opiekunami wzięli udział w spotkaniu, którego tematem przewodnim był bursztyn.

Spotkanie rozpoczęliśmy od zdobycia wiedzy na temat powstawania bursztynu, jego roli i rangi na przestrzeni dziejów oraz historii rzemiosła artystycznego opartego na tym surowcu. Po tej dawce wiedzy wszyscy zabrali się do zdobienia drewnianych ramek bursztynem, muszlami i barwnymi motywami haftu kaszubskiego. Po pracy twórczej goście wraz z kuratorem zwiedzili wystawę czasową „Bursztynowe skarby”. W drugiej części spotkania prowadząca opowiedziała o inkluzjach bursztynowych i rozwikłała zagadkę, co wspólnego z tego typu bursztynem ma film Stevena Spielberga „Jurassic park”. W części praktycznej młodsi i starsi uczestnicy wykonali mydełka bursztynowe z inkluzją. Inkluzję zwierzęcą reprezentowały ślimaczki z plasteliny, natomiast inkluzją roślinną były suszone liście drzewa oliwnego, płatki kwiatu maku, granatu, i lawenda. Zapach „eoceńskiego lasu bursztynowego” przywoływały eteryczne olejki drzewa herbacianego i jaśminu. Na koniec masa mydlana została zasypana pyłem bursztynowym. Tak wykonane mydełka oraz bursztynowe ramki na zdjęcia będą miłym wspomnieniem z pobytu w muzeum. Muzealnicy dziękują za duże zaangażowanie starszego i młodszego pokolenia w czasie zajęć.