W ostatnią niedzielę  Muzeum Zagłębia zorganizowało grę terenową dla rodzin pod hasłem „Muzealna podróż w czasie”. Uczestnicy zwiedzali wraz z przewodnikiem Pałac Mieroszewskich, Zamek i Podziemia będzińskie, gdzie czekały na nich liczne wyzwania, zadania i zagadki. Rozwiązywali muzealne krzyżówki, szukali tajemniczych butelek i starodawnych listów.
Odczytywali zaszyfrowane napisy i odkrywali tajemne przejścia. Przy okazji poznawali ciekawą historię będzińskich zabytków, postaci z legend będzińskich oraz zbiory muzealne – była to prawdziwa podróż w czasie, od czasów kultury łużyckiej po wiek XXI. Zajęcia przebiegły w miłej, wesołej atmosferze, choć momentami można było wyczuć ducha rywalizacji.
Zwycięska drużyna zdobyła ponad 60 punktów. Dla zwycięzców przewidziano ciekawe upominki i materiały promocyjne, które będą miłą pamiątką z pobytu w naszym muzeum.
Zajęcia zorganizowano w ramach XII Metropolitarnego Święta Rodziny.