Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę czerwca w parku przy Pałacu Mieroszewskich odbyła się, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, XII edycja Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła. Tegoroczna odsłona wydarzenia ściągnęła wielu wystawców, którzy prezentowali swoje wyroby w cieniu parkowych drzew.

Niektórzy zdecydowali się wystartować w konkursie O złoty cyganek. Po długich i burzliwych naradach jury wyłoniło zwycięzców oraz przyznało wyróżnienia za najciekawsze prace. Chętni mogli spróbować swoich sił i realizować się twórczo w czasie warsztatów plastycznych. Nie zabrakło także różnego rodzaju przysmaków. Za sprawą zespołów folklorystycznych goszczących na plenerowej scenie przez cały dzień w parku rozbrzmiewała muzyka. Serię koncertów zakończył występ zespołu Goście Jankiela, stanowiący zwieńczenie wieczoru. Dziękujemy wszystkim wystawcom, zespołom, sponsorom oraz Państwu – naszym gościom za udział w wydarzeniu. Zapraszamy na kolejną edycję Jarmarku już za rok.

Przygotowaliśmy dla Państwa fotorelację z wydarzenia.