Podziemia Będzińskie od wielu lat są tematem wielu interesujących dyskusji. Co za tym idzie odwiedza je mnóstwo turystów chcących skonfrontować swoje teorie z rzeczywistością. Zainteresowali się nimi również Redaktor Naczelny Polskiego Radia Katowice – Henryk Grzonka oraz autorka wielu audycji o tematyce społecznej, regionalnej i kulturalnej – Anna Musialik.

W związku z tym 15 lipca 2015 r. pani Dyrektor Muzeum Zagłębia w Będzinie - Wioletta Mikuła, a także przewodnicy: Karolina Stolorz, Mateusz Zaczyński oraz Norbert Gruszczyński oprowadzili po podziemnych korytarzach wyjątkowych gości. Skutkiem tego jest prawie godzinna audycja radiowa, którą można było usłyszeć 18 lipca 2015 r. w Radiu Katowice w specjalnym wydaniu Ligoniowego Radia. Audycja w całości poświęcona była właśnie Podziemiom Będzińskim. Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się m.in.: co należy na siebie włożyć przed wejściem do schronu, jakie atrakcje czekają zwiedzających i wreszcie można było posłuchać opowiedzianych przez przewodnika relacji przebywających niegdyś w podziemiach osób.

Poniżej znajduje się link do strony internetowej Polskiego Radia Katowice, gdzie można posłuchać audycji, a także obejrzeć krótką galerię fotograficzną z tego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji, a także do zwiedzania Podziemi Będzińskich.