Nasze muzeum zaprasza wszystkich zainteresowanych sztuką konserwacji do zapoznania się z nowymi efektami prac konserwatorskich.

Tym razem, muzealia od degradacji ocaliła pracownia z Krakowa Pro Arte, pod kierownictwem Justyny Lisowicz - konserwatora o wieloletnim stażu i ogromnym doświadczeniu. Pięknie odnowione meble można podziwiać na wystawie poświęconej stylowym wnętrzom w Pałacu Mieroszewskich. Pani Justyna Lisowicz wykonała też dla naszego muzeum realizację konserwatorką w ramach sponsoringu, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą dokumentacją fotograficzną.

Małgorzata Hałasik

Dział Sztuki

Sekretera barokowa – II połowa XVIII w.

Warsztat konserwatorski w Krakowie. Widoczne prace związane z podklejaniem odspojeń sekretery i łączeń elementów konstrukcyjnych. Wszystkie klejenia wykonane zgodnie z zasadą klejem na gorąco.

Sekretera po pełnej konserwacji.

Kanapa  - XVIII w.

Kanapa przed konserwacją.

Kanapa w trakcie konserwacji.

Kanapa po pełnej konserwacji.

Szafa Wiedeńska – II połowa XVIII w.

Stan zachowania szafy przed konserwacja był zły, liczne popękania, braki okuć przy zamkach, braki w inkrustacjach oraz wiele innych uszkodzeń.

Jedna z płycin przed konserwacją.

Szafa po pełnej konserwacji.

Pro Arte Justyna M. Lisowicz (http://www.proarte-lisowicz.pl/)