24 maja Muzeum Zagłębia przyłączyło się do organizacji rodzinnej imprezy integracyjnej organizowanej przez filię nr 1 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie z okazji jubileuszu 70 – lecia będzińskiej biblioteki. Piknik rodzinny, pod honorowym patronatem Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego, promował literaturę i czytelnictwo jak również szeroko rozumianą kulturę słowa.

Można było wysłuchać ulubionych bajek zaproszonych gości, obejrzeć popisy wokalne i teatralne przedszkolaków, wysłuchać przezabawnych wierszyków i piosenek  a także poznać tajniki gry w szachy …i wędkarstwa.

Muzeum Zagłębia zaproponowało przedszkolakom „Spotkanie z będzińskimi legendami”, w trakcie którego uczestnicy nie tylko zapoznali się z bohaterami  legend, ale też mogli rozwiązywać „rycerskie krzyżówki”, narysować sławnego rycerza Bendę, układać puzzle z portretem Błękitnej Ludwiki lub obiektami muzeum.

Każdy znalazł coś dla siebie, jedni z zapałem rysowali, inni wybrali zabawy ruchowe, quizy albo zagadki. Wszyscy doskonale się bawili, tym bardziej, że pogoda dopisała. Można też było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Błękitną Ludwiką albo z Surą z legendy o Korniczu – Siostrzeńcu, które wystąpiły w przepięknych sukniach z epoki.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.