22 kwietnia Muzeum Zagłębia w Będzinie wzięło udział w festiwalu edukacyjnym Nowe Inspiracje - "WOM" 2017 w Katowicach.

Na festiwalu edukacyjnym organizowanym przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach poza obszerną ofertą edukacyjną wydawców podręczników można było znaleźć stoiska różnych instytucji.

Muzeum Zagłębia w Będzinie prezentowało i promowało na festiwalu swoje obiekty. Informowaliśmy o możliwości ich zwiedzania, a także zachęcaliśmy obecnych na targach nauczycieli do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszego muzeum. Przeprowadziliśmy również lekcję pokazową pn. "Jak dawniej dbano o higienę?", podczas której uczestnicy w części warsztatowej samodzielnie wykonali kolorowe mydełka z gliceryny.

Nasze stoisko oraz przygotowana lekcja pokazowa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, z których zdecydowana większość wyraziła chęć odwiedzenia Muzeum Zagłębia, a także udziału w organizowanych przez nas lekcjach muzealnych.