Pod taką nazwą będą się odbywały w Muzeum Zagłębia wakacyjne zajęcia dla dzieci.

Proponujemy wspólne zwiedzanie wystawy "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia", która przybędzie do nas z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku i zostanie otwarta w dniu 5 lipca. Następnie chcielibyśmy zapoznać uczestników z tajnikami budowy i funkcjonowania średniowiecznego grodu obronnego w krótkiej prezentacji multimedialnej. Zwieńczeniem zajęć będzie część warsztatowa, podczas której nasi goście będą mogli samodzielnie wykonać z prostych materiałów modelarskich własną wersję Mirmiłowa - grodu księcia Mirmiła bronionego dzielnie przez dwóch wojów: Kajka i Kokosza.Udział w zajęciach jest nieodpłatny. Zapraszamy grupy do 20 osób. Chętnych prosimy o kontakt z działem archeologii muzeum (32 267 77 07 wew. 26 - Aleksandra Rogaczewska).