Od 10 sierpnia w Pałacu Mieroszewskich mogą Państwo oglądać wystawę „Ulotne kadry”, na której prezentujemy ptaki w trzech odsłonach.

W jednej z sal odnajdą Państwo fotografie ptaków z Polski, w większości doskonale nam znanych, autorstwa miłośnika przyrody Zdzisława Biernasia. Leśny klimat i rozrywkę dla najmłodszych zapewni stary dąb, na którym rezydują sikorki, kopciuszki i wróbelki.

Nasza wystawa to też bajecznie kolorowe fotografie autorstwa podróżnika Adama Bita, przedstawiające miniaturowy powietrzny świat mieniący się wszystkimi kolorami tęczy. Miłośnicy poezji spędzą tu miło czas zatapiając się w lekturze wierszy o ptasiej (dosłownie i w przenośni) tematyce.

Na naszej wystawie można również podziwiać przepiękne ptasie portrety malowane na prawdziwych gęsich piórach, których autorką jest Kinga Jakubowska.

Serdecznie zapraszamy do Pałacu Mieroszewskich, ptasie trele będą tu wybrzmiewać do 27 września 2019 roku.