Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/galeria/Dul.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/Dul

W piątek, 2 października 2015 roku w Pałacu Mieroszewskich  odbył się wernisaż wystawy „Tadeusz Dul – malarstwo” zorganizowanej z okazji jubileuszu 30 lecia pracy twórczej artysty.

Jest nam niezmiernie miło, że nasze muzeum mogło podjąć się zorganizowania tej pięknej uroczystości.
Zebranych przywitała dyrektor Muzeum Zagłębia w Będzinie Wioletta Mikuła. Na uroczystość tłumnie przybyli  przyjaciele  i rodzina artysty, m.in. Henryk Cześnik - znany malarz i rysownik profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańska, a także przedstawiciele stowarzyszeń kulturalnych i władz samorządowych.
Kamil Gryma z Muzeum Zagłębia przedstawił twórczość Tadeusza Dula po czym przeprowadził wywiad z artystą pytając m.in. o początki przygody
z malarstwem, ulubioną wystawę, klucz do zrozumienia jego twórczości.  Następnie goście obejrzeli prezentację zdjęć z dwóch ostatnich wystaw twórcy w Gorlicach
i Krośnie. Był to niezapomniany wieczór zarówno dla miłośników malarstwa Tadeusza Dula, jak i tych którzy po raz pierwszy zetknęli się z jego sztuką.
Serdecznie zapraszamy na wystawę prezentującą prace, które powstały
w ciągu 2 ostatnich lat. Ekspozycję można zwiedzać w naszym muzeum do 18 października 2015 r.

{gallery}galeria/Dul{/gallery}