Wystawa "Magia Starej Fotografii" to ciekawie zaaranżowana ekspozycja ponad 100 różnych aparatów fotograficznych z różnych epok - najstarszy eksponat pochodzi aż z 1912 roku.

W wystawowych gablotach znaleźć można między innymi aparaty miechowe, oryginalne konstrukcje dwuobiektywowe, unikatowe modele aparatów i obiektywów. Prócz aparatów zobaczyć można rekonstrukcję ciemni fotograficznej z lat 80-tych XX wieku a także prawdziwe epokowe atelier z oryginalnym, malowanym tłem fotograficznym i studyjnymi aparatami fotograficznymi - Globicą i Mentorem. Całość ozdabiają stare, epokowe fotografie, w tym dotychczas niepublikowane reprodukcje zdjęć ze szklanych negatywów z kolekcji Bronisława Arciszewskiego, które w oryginale także można zobaczyć w wystawowych gablotach. Ekspozycję obrazują także zdjęcia udostępnione przez Narodowe Archiwum Cyfrowe.

Wystawa potrwa do 18 czerwca 2017 r.