Finisaż wystawy malarstwa i pasteli Katarzyny Kani „Szmaragdowa kraina”, odbył  się 7 grudnia 2017 r.  w Pałacu Mieroszewskich.


Pani Katarzyna Kania (pseudonim artystyczny - Red Lady) urodziła się 2 lutego 1983 roku w Katowicach. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych
im. J. Pankiewicza w Katowicach w 2003 roku a następnie studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w stałej ekspozycji Muzeum Realizmu Magicznego Ochorowiczówka w Wiśle. Tworzy w różnych technikach - czerpiąc inspiracje zaczerpnięte z mitologii, baśni, podań i świata fantastyki.  
Niespodzianką podczas finisażu było spotkanie  z wykonawcami projektu Harmonia Sfer. Muzycy  poprzez dźwięki orientalne, wykonane  za pomocą nietypowych przedmiotów i instrumentów, wprowadzili gości w niezwykły, magiczny klimat.
Ta stworzona harmonia przeniosła każdego w świat fantastyki, tak samo, jak poprzez swoją pasję przenosi nas Katarzyna Kania.
Do niedzieli jest jeszcze okazja,  aby zobaczyć wystawę niezwykłych prac artystki, która poprzez swoją twórczość pragnie przekazać piękno świata wyobraźni, magii, duchowości i marzeń o wiecznym życiu.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY