Serdecznie zapraszamy na nową wystawę czasową pt. „Fotografia”, na której prezentujemy ekspozycję prac dwóch młodych, lecz niezwykle zdolnych i utytułowanych fotografów - Bastka Czernka i Radosława Kaźmierczaka.

 

Bastek Czernek - Pochodzi z Bestwiny, gdzie rozpoczęła się jego przygoda z fotografią. Absolwent Krakowskich Szkół Artystycznych. Na początku kariery zbierał doświadczenie u boku znanych polskich mistrzów fotografii m.in. Marcina Tyszki czy Szymona Szcześniaka. Ma  na koncie wiele wyróżnień i nagród, kilka indywidualnych wystaw, a także udziałów w dużych festiwalach fotograficznych takich jak Cracow Fashion Week. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

Na wystawie zaprezentuje swój najnowszy projekt fotograficzny   „#BlackAndWhiteBeauty”, który odbił się szerokim echem w mediach ogólnopolskich. Fotografował m.in. Basię Kurdej-Szatan, Julię Kamińską, Edytę Herbuś, Agnieszkę Mrozińską, Joannę Moro, Larę Gessler, Agnieszkę Kawiorską, Izabelę Trojanowską, Agatę Nizińską, Agnieszkę Kaczorowską, Ilonę Felicjańską i wiele innych.

Radosław Kaźmierczak - Pochodzi z Tychów, fotografii uczył się na przełomie ery analogowej i cyfrowej i do dzisiaj swoje prace wykonuje głównie sprzętem analogowym. Zajmuje się szeroko pojętym portretem i subiektywną fotografią. Stale współpracuje z wieloma wydawnictwami, prasą i instytucjami kulturalnymi. Jego prace były wielokrotnie nagradzane (BZWBK Press Photo, Śląska fotografia prasowa). Uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Na wystawie zaprezentuje serię portretów największych gwiazd filmu, muzyki i estrady. Przed jego obiektywem stanęli m.in. David Lynch, Carlos Saura, Nick Cave, Michael Nyman czy Woody Allen, a także Tomasz Stańko, Szczepan Twardoch, Novika i wielu innych.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy, którą można oglądać od 7 do 30 września w Pałacu Mieroszewskich w Będzinie

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY