Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza na wystawę „Wielkie królestwa chrześcijańskie w Nubii”, która zostanie udostępniona w Pałacu Mieroszewskich od 7 lipca do 28 sierpnia 2016 r.


Wystawa  ma na celu przybliżenie Polakom wiedzy o historii, religii i kulturze średniowiecznej Afryki i wpływach płynących z obszaru Europy i Bizancjum. Dzięki wprowadzeniu nowych rozwiązań wystawienniczych i nowoczesnej aranżacji wnętrz, pokazuje zabytki pozyskane w trakcie prowadzonych przez Polaków od ponad 40 lat badań wykopaliskowych w Sudanie. Prezentowane będą zabytki z badań archeologicznych prowadzonych w Starej Dongoli, Banganarti i Faras reprezentując Nobadię, Makurię i Alodię – Wielkie Królestwa Chrześcijańskie w Nubii.
Na wystawie zaprezentowano liczne zabytki archeologiczne, poczynając od ozdób, poprzez bardzo efektowne bogato zdobione wyroby ceramiczne, detale architektoniczne, malowidła ścienne, ryty naskalne.


Muzeum Zagłębia serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy, który odbędzie się 7 lipca o godzinie 16.00 w Pałacu Mieroszewskich. W programie wykład dr Dobiesławy Bagińskiej z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY