5 lipca udostępniliśmy zwiedzającym nową wakacyjną ekspozycję "Kajko i Kokosz - komiksowa archeologia". Wystawa przybyła do nas z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Jej zadaniem jest połączenie nauki z zabawą poprzez zestawienie ilustracji z kultowego dzieła Janusza Christy z wybranymi eksponatami muzealnymi, których wizerunki można odnaleźć na kartach komiksu. Podczas otwarcia ideę wystawy i historię jej powstania przybliżył kurator z gdańskiego muzeum Paweł Pogodziński, który podkreślał, że komiks ten jest doskonałą platformą do nauki historii, archeologii. Jest to więc takie wakacyjne uczenie się – bawiąc.

Nowa wystawa czasowa spodoba się zarówno najmłodszym, jak i dorosłym, a dla wszystkich tych, którzy z naszymi komiksowymi postaciami będą chcieli poprzebywać dłużej w naszym muzealnym sklepiku czekają egzemplarze katalogu wystawy oraz figurki bohaterów. Wystawę można zwiedzać do 30 sierpnia. Serdecznie zapraszamy!