Od dzisiaj rozpoczynamy obchody 65-lecia Muzeum Zagłębia w Będzinie otwarciem wystawy na dziedzińcu zamkowym pt. „Przeszłość przyszłości”. Udostępniamy plansze z historią naszej instytucji oraz archiwalne zdjęcia.

W pierwszej sali prezentujemy 5 oryginalnych dokumentów związanych z mieszkańcami Będzina. Są to dokumenty królewskie: Stefana Batorego, Władysława IV, Jana III Sobieskiego i Stanisława Augusta Poniatowskiego. Perełką wśród prezentowanych dokumentów jest Pieśń do Świętej Katarzyny Męczenniczki, którego oryginał przedstawiamy po raz pierwszy po konserwacji. Ze względów konserwatorskich, dokumenty są prezentowane w określonych porach: 10.00-12.00 i po południu w godzinach 14.00-16.00. Serdecznie zapraszamy!