Muzeum Zagłębia zaprasza do zwiedzania nowej wystawy czasowej „15 – lecie Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin”, którą można zwiedzać od 5 marca 2015 r. na Będzińskim Zamku.

Stowarzyszenie rekonstrukcji historycznej założone zostało 2 lutego 2001 r. Od początku istnienia ściśle współpracowało z Muzeum Zagłębia.

W ciągu piętnastu lat działalności zapisało się też na trwałe w świadomości mieszkańców Będzina, jako spadkobierca bogatej historii naszego Zamku.

Bractwo Rycerskie Zamku Będzin od lat uczestniczy w organizowanych w Polsce i całej Europie turniejach wzorowanych na tych, odbywających się w średniowieczu a także inscenizacjach znanych średniowiecznych bitew. Może poszczycić się wieloma tytułami i nagrodami, m.in. tytułem Mistrza Świata w drużynowych walkach rycerskich czy Mistrza Polski Juniorów w walkach mieczem sportowym. Podobny turniej organizowany jest również w Będzinie w maju pod Zamkiem.

Na ekspozycji obejrzeć można obok fotografii dokumentujących działalność stowarzyszenia również zbroję płytową i strój średniowieczny.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY