Spotkanie na wystawie ROMA ANTIQUA

W sobotę 23 marca w Pałacu Mieroszewskich gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia „Pro Antica Leg XIIII GMV”. W trakcie spotkania uczestnicy wysłuchali wystąpienia Pana Roberta Rupali dotyczącego rzymskiego uzbrojenia, obejrzeli multimedialną prezentację oraz wykonywali pamiątkowe fotografie z członkiem Stowarzyszenia w zrekonstruowanym stroju legionisty.

Ponadto zwiedzający wzięli udział w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie czasowej „Roma antiqua”, gdzie dowiedzieli się m.in. o rzymskich rozrywkach, ówczesnym systemie monetarnym, wierzeniach religijnych oraz wojskowości.
Przypominamy, że wystawę czasową „Roma antiqua” można zwiedzać w Pałacu Mieroszewskich do 19 maja 2024 r. Zapraszamy serdecznie!