Finisaż wystawy "Biskup Adam Śmigielski - Honorowy Obywatel Miasta Będzina"

We wtorek 25 marca 2014 r. w Muzeum Zagłębia w Będzinie odbyła się uroczystość obchodów Dnia Pamięci Biskupa Adama Śmigielskiego.

W atmosferę wieczoru przybyłych gości wprowadziła Wioletta Mikuła - Dyrektor Muzeum Zagłębia w Będzinie. Uczestnicy wysłuchali okolicznościowego koncertu w wykonaniu kwartetu smyczkowego Dell’arte oraz chóru Sarmatia Ars Bendzinensis pod kierownictwem Marka Piotrowskiego.

Po koncercie ks. Włodzimierz Skoczny przybliżył zebranym sylwetkę Honorowego Obywatela Miasta Będzina – opowiedział o jego życiu i działalności także o tym, jakim ks. biskup był człowiekiem.

Następnie goście zwiedzili wystawę, „Biskup Adam Śmigielski – Honorowy Obywatel Miasta Będzina” przygotowaną przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie i Muzeum Zagłębia. Wystawę edukacyjną, którą można było zwiedzać w marcu w bibliotece wzbogacono o pamiątki użyczone przez Dom św. Józefa w Będzinie. Zobaczyć można było wiele ciekawych zdjęć i pamiątek z okresu dzieciństwa i młodości biskupa Adama Śmigielskiego.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania wystawy, która będzie udostępniona do dnia 31 marca 2014r.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY