„Przeszłość – Przyszłości" - nowe wydawnictwo muzealne

„Przeszłość – Przyszłości”. Pamiętnik Muzealny, to nowe wydawnictwo Muzeum Zagłębia.
Księżna Izabela Czartoryska kiedyś napisała: Każdy Polak powinien coś wiedzieć o swojej ojczyźnie, w myśl tej zasady każdy mieszkaniec Będzina powinien znać historię najwspanialszych zabytków naszego miasta.

Dlatego, proponujemy książkę relacjonującą początki powstania naszej instytucji w świetle najnowszych badań, gdzie historia Muzeum nierozerwalnie łączy się z ważnymi wydarzeniami w naszym mieście. Czytelnik zdobędzie wiedzę o Pałacu Mieroszewskich, kiedy był domem kultury i oficynach pałacowych będących częścią założenia pałacowo-parkowego. Publikacja opowiada o wielu dawnych realizacjach muzealnych i artystach zagłębiowskich. Narracja rozpoczyna się w dwudziestoleciu międzywojennym, a kończy się w obecnej rzeczywistości.
Niewątpliwie ogromnym walorem wydawnictwa jest 250 fotografii wcześniej nieopublikowanych, które uzupełniają teksty poszczególnych rozdziałów. Archiwalne zdjęcia autorstwa Józefa Makala, Bonifacego Gajdzika, Zdzisława Kempy i innych fotografów staną się dla wyobraźni czytelników „biletem wstępu” na seans czasu nieprzemijającego.
Zapraszamy do zakupu publikacji, wydanej w pięknej szacie graficznej, która może być prezentem dla przyjaciół na każdą okazję.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY