Wakacyjne Warsztaty Muzealne. Rycerz - kto to taki?

Początki rycerstwa sięgają czasów wczesnego średniowiecza. Pierwotnie rycerzem był każdy konny wojownik, z czasem tylko wojownik pasowany na rycerza.
Rycerstwo przekształciło się w stan zamknięty przed napływem ludzi z pozostałych grup społecznych. Miecz, ciężka zbroja, rumak, dama serca to atrybuty rycerza. O tym jak wyglądało życie dawnych rycerzy - gdzie mieszkali, jaką bronią walczyli, jak wyglądało pasowanie na rycerza i jakich zasad musieli przestrzegać w swoim życiu dowiedzieli się uczestnicy pierwszych wakacyjnych zajęć organizowanych przez Muzeum Zagłębia w Będzinie. Spotkanie odbyło się na zamku, gdzie dzieci obejrzały kolekcję broni białej, a następnie wspólnie wypełniały kartę pracy odpowiadając na pytania dotyczące tajników rycerskiego rzemiosła.
W kolejnej części spotkania uczestnicy wakacyjnych warsztatów odwiedzili żydowski dom modlitwy, co było wspaniałą okazją do poznania zwyczajów, tradycji oraz życia codziennego dawnych mieszkańców Będzina.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Jutro spotykamy się również na zamku.