Spacerowy piątek

Dziś odbyło się ostatnie  spotkanie w ramach Wakacyjnych Warsztatów Muzealnych. Uczestnicy wyruszyli na spacer wokół Pałacu Mieroszewskich w czasie którego poznali ciekawostki dotyczące rodziny właścicieli dóbr gzichowskich oraz legendy, w których przetrwała pamięć o  dawnych mieszkańcach pałacu i ich czynach.

Podczas warsztatów plastycznych odkrywcy tajemnic przeszłości przygotowali swoje drzewa genealogiczne oraz puścili wodze wyobraźni by sporządzić portret ducha. W drugiej części zajęć uczestnicy wyruszyli na spacer w kierunku Podziemi będzińskich, gdzie dowiedzieli się, kiedy powstał obiekt i jakie było jego przeznaczenie, poznali wiele ciekawych faktów dotyczących przeszłości miasta i regionu a także geologii i historii przemysłu. Pogoda dopisała podobnie jak wakacyjny nastrój, który nie opuszczał młodszych i starszych miłośników przeszłości.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji a wszystkim zainteresowanym przypominamy o Środowych Spotkaniach w Muzeum Zagłębia, które rozpoczną się w sierpniu.

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY