„Jak statki na niebie”- muzealne zajęcia z tworzenia kapeluszy

Wczoraj w Pałacu Mieroszewskich odbyły się warsztaty z cyklu „Pasja w praktyce”, w których uczestniczyli słuchacze UTW Akademii WSB z Wojkowic. Projekt Zagłębie Aktywnego Seniora realizowany jest przez Stowarzyszenie Muza Dei przy współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Akademii WSB, a sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2020-2030.
Uczestniczki zajęć, z minimalną pomocą prowadzącej, wykonały własnoręcznie zjawiskowe kapelusze. Po godzinie pracy, jak w piosence, widoczne były tylko kapelusze w pięknych i w intensywnych kolorach, przyozdobione z ogromną fantazją. W trakcie warsztatów można było posłuchać o historii tego wspaniałego nakrycia głowy. Panie jednoznacznie uznały, iż inspiracją kolorystyczną do wykonania kapeluszy będą nakrycia głowy Jej Królewskiej Mości Elżbiety II i w ten symboliczny sposób chciały zmarłej monarchini oddać hołd.
Zapraszamy do galerii, aby obejrzeć efekty pracy sympatycznych uczestniczek zajęć.