Folklor w cieniu parkowych drzew

Jarmarkowi Rzemiosła i Rękodzieła zawsze towarzyszy muzyka i taniec. Nie może ich zabraknąć także w czasie tegorocznej, trzynastej edycji wydarzenia. Na plenerowej scenie w parku przy Pałacu Mieroszewskich zaprezentują się regionalne zespoły folklorystyczne oraz grupy śpiewacze, które uświetnią wydarzenie.

Niedzielne przedpołudnie rozpocznie występ Koła Gospodyń Wiejskich z Ujejsca, które od wielu lat podtrzymuje i kultywuje lokalne tradycje. Jako następny zaprezentuje się zespół „Jaworznik”, młody duchem i sercem chociaż w ubiegłym roku grupie „stuknęła” pięćdziesiątka. Po nim na scenie pojawią się „Grodźczanie”, których z radością, od wielu lat, gościmy w czasie jarmarku. Zobaczymy także kolejno: rozśpiewanych mieszkańców Preczowa czyli zespół „Od do” oraz grupę „Dąbie”, która przyjedzie do nas z Psar. Popołudnie rozpoczniemy skocznie i melodyjnie z „Kapelą Gródków”. Jako następne zaprezentują się rozśpiewane „Toporowianki”. Na zakończenie programu poświęconego folklorowi Zagłębia Dąbrowskiego wystąpią „Swojaki”.

Zapraszamy wszystkich miłośników folkloru, muzyki i tańca do parku przy Pałacu Mieroszewskich.
Gwarantujemy mnóstwo wrażeń, dobrą zabawę. Obecnie intensywnie pracujemy nad zorganizowaniem idealnej pogody.

Harmonogram występów:

12.15 – 12.30   Koło Gospodyń wiejskich w Ujejscu

12.30 – 13.00   Regionalny Zespół Folklorystyczny „Jaworznik”

13.00 – 13.30   Zespół Folklorystyczny „Grodźczanie”

13.30 – 14.00   Zespół Śpiewaczy „Od-do”

14.00 – 14.30   Zespół „Dąbie”

15.00 – 15.30   „Kapela Gródków”

15.30 – 16.00   Zespół Śpiewaczy „Toporowianki”

16.00 – 16.40   Zespół „Swojaki”