Spotkanie w Mizrachi

W czwartkowe przedpołudnie o życiu dawnych mieszkańców Będzina, którzy 80 lat temu w dramatycznych okolicznościach likwidacji będzińskiego getta zniknęli z pejzażu naszego miasta, opowiedziała Agnieszka Milka - Harazin z Działu Edukacji Muzeum Zagłębia. W spotkaniu uczestniczyły studentki Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,

które z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały prelekcji zorganizowanej w domu modlitwy „Mizrachi”. Padło wiele pytań dotyczących tradycji żydowskich i życia dawnej społeczności Będzina. Spotkanie przedłużyło się do ponad dwóch godzin, a i tak nie wszystkie wątki zostały wyczerpane. Dlatego planujemy kolejną prelekcję o żydowskim Będzinie tym razem w siedzibie BUTW.

W najbliższą niedzielę 6 sierpnia zwiedzanie domu modlitwy „Mizrachi” odbędzie się o godz 11.00. Bilet można kupić przed wejściem do obiektu.

Przypominamy, ze muzeum udostępnia dom modlitwy Mizrachi codziennie, w godzinach otwarcia obiektów po wcześniejszym zgłoszeniu chęci zwiedzania w Dziale Edukacji pod nr 32 267 77 07 wew. 28.

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY