Wystawa pokonkursowa makiet średniowiecznych zamków

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci OM Sosnowiec w tym roku zorganizowało konkurs dla uczniów szkół podstawowych, którego celem było wykonanie makiety średniowiecznego zamku. W konkursie wzięły udział 22 osoby, z których wyłoniono 6 zwycięzców w kategoriach: uczniowie klas I - IV i uczniowie klas V - VIII.

 

Wyłonienie zwycięzców odbyło się 09.09.2023 r. na festynie "Z Camelotu arturiańskiego do powstania styczniowego - festyn walecznych rycerzy z dawnych lat". Prace konkursowe były oceniane przez rekonstruktorów z Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej, Chorągwi Rycerskiej Księstwa Siewierskiego oraz grupy Dąbrowa Górnicza Archery. Zamki były oceniane pod względem zgodności z tematem, odzwierciedlenia charakteru budowli, precyzji wykonania i ogólnego wrażenia.
Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy pokazać 6 zwycięskich prac, tym bardziej, że dla jednego z uczestników zamek w Będzinie stał się ewidentną inspiracją. Wystawę można oglądać w holu Pałacu Mieroszewskich - siedzibie Muzeum Zagłębia w Będzinie do 8 października 2023 r.
 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY