Zapraszamy na lekcje i warsztaty muzealne

Przypominamy, że wakacje już dawno się skończyły. Czas zabrać się do nauki. A naukę najlepiej połączyć z zabawą, przygodą i osobistym doświadczeniem.
W Muzeum Zagłębia od lat odbywają się lekcje muzealne z dziedzin reprezentowanych w naszej placówce. Zajęcia mają charakter wykładu, pogadanki, a także zajęć plastycznych i warsztatów interaktywnych. Te ostatnie cieszą się największym zainteresowaniem dzieci i nauczycieli. W czasie warsztatów kładziemy nacisk na bezpośredni kontakt z eksponatem oraz na aktywizację odbiorcy. Badania w muzeach potwierdzają, że właśnie poprzez żywy, bezpośredni kontakt z przedmiotem, wielozmysłowe poznanie, bezpośredni ogląd i przeżycie lepiej zapamiętujemy i rozumiemy to, co wydarzyło się w przeszłości, lepiej też poznajemy otaczający nas świat.
Uczestnicy dzisiejszego spotkania odkrywali tajemnice parku przy Pałacu Mieroszewskich, a następnie zainspirowani parkową przyrodą wykonali prace plastyczną. Na kolejnej lekcji samodzielnie ubijali masło w maselnicy tłuczkowej, poznając równocześnie życie w dawnej zagłębiowskiej izbie.
Serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia dzieci, młodzież, nauczycieli, pedagogów oraz wszystkie zainteresowane osoby.
 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY