Projekt Wander Book

Muzeum Zagłębia w Będzinie przystąpiło do międzynarodowego projektu Wander Book, którego głównym celem jest promowanie pasji do turystyki, pomoc w odkrywaniu nowych miejsc, motywowanie do podróżowania oraz ułatwienie gromadzenia wspomnień z wycieczek. Obecnie, oprócz Polski, projekt Wander Book działa w Czechach, na Słowacji, w Niemczech, Austrii oraz na Węgrzech.

 

Główną ideą programu jest popularyzacja turystyki i zbudowanie rzetelnej bazy informacji o miejscach oraz punktach, które warto odwiedzić. Atrakcje turystyczne przedstawione są w formie wizytówek turystycznych (Wander Cards) czyli naklejek z kuponami, które można wklejać do dziennika turystycznego tworząc w ten sposób niepowtarzalny album. Osoby najbardziej wytrwałe w kolekcjonowaniu mogą liczyć na odznaki, a nawet dodatkowe nagrody.
Wykaz miast i obiektów, w których można znaleźć kolejne naklejki dostępny jest na stronie www.wander-book.com. Naklejki z Pałacem Mieroszewskich, Zamkiem, Podziemiami będzińskimi, Domem modlitwy Mizrachi oraz dzienniki turystyczne można już nabyć w naszych muzealnych sklepikach. Zapraszamy.
 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY