Obrzędowość wielkanocna na świecie

Z Wielkąnocą wiążą się liczne religijne i ludowe obrzędy poparte bogatą tradycją. Świąteczne obyczaje sprawiają, że dzięki nim te niezwykłe dni są bardziej radosne. Ludowa prawda głosi -  co kraj to obyczaj, dlatego warsztaty pt. "Obrzędowość wielkanocna na świecie” zabrały uczestników warsztatów w niecodzienną podróż.

„Wielkanocna jazda” zaczęła się prezentacją multimedialną, dzięki której dzieci poznały tradycje i zwyczaje wywodzące się ze Słowacji, Hiszpanii, Szwecji, Włoch, Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Armenii, Szwecji, Libanu, Stanów Zjednoczonych, Meksyku oraz Peru.

W części warsztatowej zajęć dzieci zaprojektowały i wykonały kapelusze wielkanocne opierając się na tradycji praktykowanej w Stanach Zjednoczonych. Po sesji zdjęciowej w pięknych kapeluszach na Sali Złotej Pałacu Mieroszewskich dzieci udały się do ogrodu przed Pałacem, gdzie według zwyczaju niemieckiego uczestnicy poszukali czekoladowych jajek.
Sądząc po uśmiechach dzieci i pedagogów należy uważać, że zabawa udzieliła się wszystkim uczestnikom warsztatów. W związku z bardzo  pozytywnym odbiorem zajęć lekcyjnych, warsztaty wejdą w stałą ofertę edukacyjną muzeum. Wszystkich, którzy chcą się uczyć poprzez dobrą zabawę zapraszamy przed świętami wielkanocnymi w przyszłym roku.
Fotografie relacjonują zajęcia z udziałem uczniów I i II klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Fundacji „Serce Szkole” Dąbrowa Górnicza ul. Piłsudskiego 4.

Prowadzący zajęcia -  mgr Małgorzata Hałasik - Do zobaczenia