Wakacyjne Warsztaty Muzealne - Odkryj Ślady Przeszłości

Szerokie grono najmłodszych zagościło dnia 1.07.2015 tj. w środę na Wakacyjnych Warsztatach Muzealnych – Odkryj Ślady Przeszłości.

Powitani słońcem milusińscy przystąpili do zwiedzania Zamku, gdzie w przyjemnej atmosferze odbył się konkurs związany z eksponatami.

Kolejną atrakcją dla uczestników było zwiedzanie Podziemi Będzińskich połączone z nietypową zabawą muzealną opartą na poszukiwaniu ukrytych „skarbów”. Poszukiwania zakończyły się sukcesem.

Słońce nie opuszczało uczestników Wakacyjnych Warsztatów do końca.

W piątek 3.07.2015 w jego towarzystwie odbyli oni spacer historyczny wokół Zamku. Została odkryta niejedna tajemnica przeszłości. Z zaciekawieniem zwiedzili oni także wystawę broni w obiekcie zamkowym. Zaraz po opuszczeniu Zamku, odbyły się zawody darta, do jakich uczestnicy przystąpili pełni energii. Zabawa dostarczyła wiele emocji i zadowolenia.

Ostatni punkt imprezy dotyczył legend zamkowych. Dzieciaki poznawszy już historie między innymi o Błękitnej Ludwice czy Diable Borucie przedstawiły ich rysunkowe wyobrażenie. Polot fantazji był zadziwiający.

Muzeum Zagłębia w Będzinie dziękuje za współpracę Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Będzinie. Podziękowania kieruje również do uczestników Warsztatów, ich opiekunów i wszystkich, którzy brali udział w tym przedsięwzięciu.