Finisaż wystawy Art Passion Festival już za nami

21.08.2015 r. odbył się finisaż wystawy pofestiwalowej Art Passion Festival.

Podczas trwania wystawy w Pałacu Mieroszewskich zaprezentowało się około 50 artystów z pośród których Dyrektor Muzeum Zagłębia Wioletta Mikuła i Historyk Sztuki Małgorzata Hałasik wyróżniły trzy prace tj. obraz „Irysy 2” Zofii Żelezińskiej, rzeźba „Kim byłaś piękna Pani” Jacka Opały oraz pejzaż zimowy Adama Śmietany. Nagrodzone prace zasiliły zbiory Działu Sztuki Muzeum Zagłębia w Będzinie. Finisaż uświetnił wokal Pani Bożeny Związek przy akompaniamencie Marii Herman i Andrzeja Czekajskiego, prowadzenie wydarzenia Henryka Orzeł. Organizatorem zarówno Festiwalu Art Passion Festival, jak i miłego, finisażowego wieczoru było Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Wystawę wraz z wyróżnionymi pracami można jeszcze podziwiać do końca sierpnia. Serdecznie zapraszamy.

fot. Wojciech Skórka