Wernisaż wystawy „Dobranocki mojej babci i mamy”

W dniu święta dzieci na całym świecie, Muzeum Zagłębia przygotowało dla milusińskich wernisaż wystawy „Dobranocki mojej babci i mamy”. Podczas tej niecodziennej uroczystości dzieci miały okazję zapoznać się z bohaterami wieczorynek z II poł. XX w.

Wernisaż rozpoczął się projekcją dwóch odcinków przygód sympatycznego sznaucerka o imieniu Reksio. Jednak największą radość milusińskim sprawiła możliwość przebywania w pokoiku Misia Uszatka, który został wiernie odtworzony i dostosowany do rozmiarów zwiedzających. Każdy uczestnik wydarzenia mógł wysłuchać bajek czytanych przez pracowników Muzeum oraz przytulić sympatycznego misia.

Zgodnie z tradycją obdarowywania w tym dniu dzieci prezentami nie mogło zabraknąć upominków oraz słodkiej przekąski. Cały wernisaż odbył się w atmosferze radości i dobrej zabawy.

Wystawę „Dobranocki mojej babci i mamy” można oglądać w Pałacu Mieroszewskich do 31 sierpnia. Serdecznie zapraszamy.