Warsztaty związane z wystawą „Dobranocki mojej babci i mamy”

23 czerwca w Pałacu Mieroszewskich odbyły się warsztaty związane z wystawą „Dobranocki mojej babci i mamy”, w których uczestniczyli uczniowie dwóch klas szkoły podstawowej z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Będzinie.

Warsztaty rozpoczęły się prezentacją multimedialną podczas której dzieci zdobyły wiedzę na temat kilku typów animacji i zapoznały się z najstarszymi polskimi dobranockami. W części warsztatowej uczestnicy własnoręcznie wykonali zabawkę optyczną, czyli taunatrop. Następnym punktem spotkania było zwiedzanie wystawy, które przyniosło uczniom wiele radości, zwłaszcza wysłuchanie na adapterze z 1964 roku - „Bambino”, opowiadania Jacusia i Agatki.

Uczniowie, na pytanie kuratora wystawy - która część ekspozycji jest najciekawsza? Jednogłośnie odpowiedzieli, że najlepiej się poczuli w pokoiku Misia Uszatka.

Warsztaty prowadziły kuratorki wystawy:

Anna Góra

Małgorzata Hałasik