Wernisaż wystawy „Wielkie królestwa chrześcijańskie w Nubii”- relacja

7 lipca w Pałacu Mieroszewskich odbył się wernisaż wystawy „Wielkie królestwa chrześcijańskie w Nubii” ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

Wystawa jest efektem badań wykopaliskowych prowadzonych przez polskich archeologów przez przeszło 40 lat w Sudanie. Wernisaż uświetniła prezentacja multimedialna i wykład kuratora wystawy dr Dobiesławy Bagińskiej, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała o pracy archeologów, ludziach, miejscowych zwyczajach oraz najciekawszych znaleziskach archeologicznych. Po prezentacji pani Dobiesława została „zasypana”, przez licznie przybyłych gości wernisażu, mnóstwem pytań dotyczących mieszkańców Sudanu, trudności na jakie napotykają archeolodzy w swojej pracy oraz  początków chrześcijaństwa w Afryce.
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy, którą będzie można oglądać w naszym muzeum do 28 sierpnia 2016 r.