Podsumowanie prelekcji: „Polscy badacze zajmujący się tematyką chrztu – opinie, spory, wnioski”. Trzeci wykład z cyklu "Tak zaczęła się Polska..."

Fundacja „Warsztat Wiedzy” wraz z Muzeum Zagłębia w Będzinie zapraszają do zapoznania się z podsumowaniem prelekcji historycznej z cyklu „Tak zaczęła się Polska…”, która odbyła się 20 października 2016 roku w Pałacu Mieroszewskich. Jest to seria spotkań zorganizowanych z okazji obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski, przypadającej właśnie na rok 2016.

W prelekcji prowadzonej przez historyka Muzeum Zagłębia w Będzinie – Karolinę Stolorz, wzięli udział będzińscy licealiści, a także studenci Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Dzisiejsze – trzecie już spotkanie, nosiło tytuł „Polscy badacze zajmujący się tematyką chrztu – opinie, spory, wnioski”. Uczestnicy poznali opinie na temat wydarzeń roku 966 czołowych polskich mediewistów takich jak: Gerard Labuda, Henryk Łowmiański czy Jerzy Dowiat. Ponadto w drugiej części spotkania prowadząca przedstawiła również teorię, którą prezentuje amerykański historyk Philip Earl Steele.  Dziękujemy uczestnikom za czynny udział w prelekcji. Jednocześnie zachęcamy do udziału w ostatnim już spotkaniu z cyklu „Tak zaczęła się Polska…”, które będzie jednoczenie wernisażem wystawy „Mesco dux Polonie baptizatur. 1050. Rocznica chrztu Polski”. Odbędzie się ono 10 listopada 2016 roku o godzinie 12:30 w Zamku.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego wydarzenia.