Finisaż wystawy "Szopki krakowskie" - relacja

27 stycznia w Pałacu Mieroszewskich odbył się finisaż wystawy „Szopki Krakowskie”. Wydarzenie było uroczystym pożegnaniem z wystawą szopek ze zbiorów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

W świąteczny nastrój wydarzenia wprowadziła gości artystka Anna Maria Brzostyńska, która swoim przepięknym głosem zauroczyła całą publiczność. Kurator wystawy etnograf Anna Góra przybliżyła gościom fenomen szopki krakowskiej, a następnie zaprezentowała krótkie filmiki przygotowane przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa o tradycjach szopkarskich krakowskich rodzin.
Podczas finisażu jedną z dodatkowych atrakcji była loteria, w której nagrodą była miniaturowa szopka krakowska znakomitego szopkarza Jana Friedberga. Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne zwiedzanie wystawy.