Wernisaż wystawy pt. „Wyobraźnia w obiektywie" - relacja

20 kwietnia 2017 r. w Pałacu Mieroszewskich odbył się wernisaż wystawy prac grupy fotograficznej Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. "Wyobraźnia w obiektywie" pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Podczas wernisażu licznie zgromadzeni goście wysłuchali prelekcji o tym, jak powinno się fotografować w obiektach zabytkowych, a także mieli możliwość bezpośredniego obcowania z profesjonalną fotografią reporterską dzięki obecności gościa specjalnego - Macieja Jarzębińskiego - fotoreportera m.in. Gazety Wyborczej czy Agencji Fotografów FORUM, który opowiedział o kulisach swojej pracy, a także zaprezentował kilkadziesiąt najciekawszych swoich zdjęć. Po spotkaniu autorskim wśród przybyłych gości rozlosowano trzy przepiękne fotografie - dwie autorstwa członków grupy fotograficznej BUTW - Elżbiety Kuś i Andrzeja Smolińskiego oraz jedną autorstwa Macieja Jarzębińskiego z jego autografem.

Wystawę "Wyobraźnia w obiektywie" będzie można oglądać w Pałacu Mieroszewskich do końca maja 2017 r.